Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /plugins/system/rokextender/rokextender.php on line 32

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /libraries/joomla/string/string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /libraries/joomla/string/string.php on line 30
Jeszcze na temat dobór kijków do nordic walking

Jeszcze na temat - dobór kijów do nordic walking.


 

ZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ

WWW.NORDIC-SPORT.PL

 


Jeszcze na temat - dobór kijków do nordic walking.

  wybrana wypowiedź z dyskusji na forum Gazeta.pl  (zmiany i skróty  i wyróżnienia nordic.biz.pl)


Re: Które kijki wybrać?
nordicwalkingpoznan 04.09.10, 22:49

Trzeba jeszcze odróżnić trekking od Nordic Walking. Jeżeli chcemy chodzić po terenach górskich kijki jak najbardziej się nadają. Jednak NW ma co innego na celu- zaangażowanie 90% mięśni, odciążenie kończyn dolnych i kręgosłupa.
Chodząc kijkami trekkingowymi po płaskim terenie można sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Mamy paroletnie doświadczenie w tej aktywności i na początku też nie zwracaliśmy na to uwagi. Jednak z biegiem lat, coraz większą ilością klientów narzekających na bolące łokcie dały nam do myślenia.
Brak rękawiczki powoduje,
że kijki trzymamy non stop przed sobą, pracując jedynie z łokcia (pracuje biceps, triceps, wyłączamy całą klatkę piersiową). Niestety nie chodzi tutaj o 'hiperwyrafinowaną czynność', ale przede wszystkim o zdrowie!
Przypomnę, że ruch NW w Polsce zapoczątkowali ludzie starsi, schorowani, dla których aktywność ta była niejako rehabilitacją. Chociaż coraz więcej młodszych ludzi przekonuje się do tego typu ruchu nie możemy zapominać o technice i czemu ma to służyć! Kije do nordic walking to nie kule rehabilitacyjne, ani wystrugany kijek który ma służy do podpierania się. Ma to być to fajny i prosty sposób na szczyptę zdrowia i ruchu dla każdego, ale nie dajmy się zwariować!
Wiadomo młody zdrowy człowiek może chodzić na byle czym, jego organizm może znieść wiele (nie wnikając o braku korzyści z chodzeniem z dodatkowym balastem), ale osoba w słusznym wieku to nie pole do zabawy ze zdrowiem.
Podstawowe kijki to wydatek rzędu 70-80 zł, a jeżeli nie chcemy  ..... zmieniać kijków co chwilę wydaje mi się, że warto zainwestować od razu
w porządne kijki które starczą nam na długie lata, niż co miesiąc je zmieniać i suma summarum wydamy o wiele większą sumę. Nie prowadzę dystrybucji sprzętu Nordic Walking, ani żadnego innego. Jestem prostym fizjoterapeutą i instruktorem, pragnącym jedynie by osoby uprawiające tę aktywność czerpały z niego radość i lepsze samopoczucie.


Instruktorzy Nordic Walking i Fizjoterapeuci

Poznań, Bydgoszcz, Piła
www.MarszPoZdrowie.pl

 ---


Re: Które kijki wybrać?

nordicwalkingpoznan 06.09.10, 13:07

Z tym wyrzucaniem forsy w błoto to bym nie przesadzał. (...) Jeżeli chodzimy raz w tygodniu, bądź rzadziej kijki z niższej półki w zupełności nam starczą. Jednak gdy zaczynamy poważniej traktować aktywność fizyczną i chodzimy5, aczasem więcej razy w tygodniu, warto zainwestować w sprzęt wyższej klasy. W takim wypadku zaczynamy zwracać uwagę na szczegóły (dobrze dopasowaną rękawiczkę, wagę kijka itp), a także ważne staje się trwałość kijka. Sam chodzę na kijkach instruktorskich LEKI już prawie 3 lata i tak jak część z moich znajomych zmieniała w tym czasie z 3-4 razy swój sprzęt wydając łącznie sumę wyższą niż ja na początku, moje kijki po tak długim czasie nadal świetnie mi służą i nie ma na nich żadnych śladów zużycia.

Jeżeli mówimy już o stroju, buty, bielizna termoaktywna, odpowiednie odzienie do pogody- jak najbardziej wszystko to ma wpływ na komfort uprawiania wszelkiej aktywności ruchowej. Moim skromnym zdaniem, wszystko należy wypośrodkować i odpowiednio dobrać do naszej aktywności i możliwości finansowych. Przesada ani w jedną, ani w drugą stronę nie jest wskazana.


Instruktorzy Nordic Walking i Fizjoterapeuci

Poznań, Bydgoszcz, Piła
www.MarszPoZdrowie.pl

---


Re: Które kijki wybrać?
nordicwalkingpoznan 09.09.10, 13:30

(...) mhm ... tylko co powiedzieć osobom, które zaufały radom (że można chodzić z jakimikolwiek kijkami) - chodzimy na byle czym byle jak. (Jeżeli nie widzimy różnicy trekking i nordic walking i odpowiednio odmiennych  rodzajów kijów) i traktujemy Trekking , Nordic Walking jako pojęcia wymienne. Traktując NW jako świetną aktywność rekreacyjną i rehabilitację dla ich przeciążonych stawów kończyn dolnych czy kręgosłupa, po miesiącu wzbogacają się dodatkowo w przeciążone stawy łokci, nadgarstków czy barków. Kto weźmie Pani za nich odpowiedzialność? Może Panią to śmieszyć, ale nie wszyscy podzielają ten dobry humor. Jak czytam jako osoba z bagażem doświadczeniem i przeogromna wiedza na temat rehabilitacyjno treningowy- co Pani poradzi takim osobom?


Instruktorzy Nordic Walking i Fizjoterapeuci

Poznań, Bydgoszcz, Piła
www.MarszPoZdrowie.pl

---- 


Re: Które kijki wybrać?
nordicwalkingpoznan 16.11.10, 12:36

....końcówki w kształcie 'pazura' stają się ostatnio dość popularne. Exel wiem, że wprowadził takie rozwiązanie w swoich kijkach i nawet całkiem dobrze się to sprawdza (w terenie miękkim). Ale! nie chodzimy z samym grotem po powierzchniach betonowych! Nawet najlepszy grot bo wielokrotnym używaniu go na takiej powierzchni bardzo szybko nadaję się do wyrzucenia. Druga sprawa, ze zdrowotnego punktu widzenia nie zaleca się w ogóle uprawiania żadnej aktywności na betonie lub asfalcie. Jeżeli dbamy o swoje stawy i chcemy jak najwięcej wynieść z prawidłowej techniki chodu chodzimy po terenach ziemistych, leśnych. Jeżeli natomiast czasem na drodze spotykamy powierzchnię utwardzoną, korzystamy z bucików gumowych...


Instruktorzy Nordic Walking i Fizjoterapeuci

Poznań, Bydgoszcz, Piła
www.MarszPoZdrowie.pl

Breadcrumbs

Statistics

Odsłon artykułów:
445340
Copyright © 2024 Nordic walking.
Designed by mixwebtemplates

Joomla! Debug Console

Session

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Database Queries